Recyklace druhotných surovin

Recyklace druhotných surovin

LDPE, HDPE, PP a PA


Kategorie  Recyklace
Cílový zákazník Podnikatelské subjekty
Kontaktní osoba Lantora Jan Výrobní ředitel, obchod druhotných surovin
+420 604 228 959
  Sluka Martin Obchodní manažer
+420 604 228 958

Naše společnost se mimo jiné zabývá recyklací veškerých druhotných surovin (plastové materiály a jejich směsi – plněné i neplněné, kovové odpady, papír a lepenku, textilie atd.…).

V současné době používáme nejmodernější technologie pro zpracování a recyklaci odpadů a druhotných surovin.

Regranulace plastů

  • Regranulace je fyzikální (tepelná) úprava plastových materiálů, jejímž produktem je regranulát. Tento regranulát se opětovně používá k výrobě různých plastových výrobků
  • K regranulaci plastových materiálů používáme linku rakouské společnosti EREMA s tzv. laserovým filtrem, který zabezpečuje vysokou kvalitu a čistotu výsledného produktu.
  • Naše společnost regranuluje převážně polyolefiny (PP, LDPE, HDPE, LLDPE) Homogenizace – regranuláty jsou homogenizovány cca po 10 tunách.
  • Přidávání aditiv – do regranulátů můžeme přidávat dle přání zákazníka různé masterbatche a jejich směsi (barviva, stabilizátory, plniva atd…).

Drcení odpadů

Vzhledem k tomu, že zpracováváme i nadrozměrné plastové suroviny jako jsou nájezdové koláče (boule), používáme dvoustupňový proces drcení. Tento systém je složen z pomaloběžného čelisťového drtiče a rychloběžného nožového mlýnu. Velikost frakce výsledné drtě lze upravit dle přání zákazníka.

Lisování odpadů

Lisováním zvyšujeme měrnou hmotnost odpadů pro snížení nákladů přepravy. Produktem jsou standardní balíky vázané drátem či motouzem o váze až 600kg.

Fotogalerie